Esmane abi

Kui te ei leia siit soovitud vastust, aitab teid meie keskne teenindus loomulikult edasi. Kui teil on oma seadme kohta küsimusi, leiate vastuseid ka oma masina kasutusjuhendist. Need saate siit alla laadida.

Kohv ainult tilgub mu NIVONA väljastusest ja kohvi valmistamine võtab seega väga kaua aega. Mis võib seda põhjustada?
Võimalik, et kohv on liiga peeneks jahvatatud. Seadke jämedam jahvatusaste (märkus: reguleerige jahvatusastet ainult töötava veski korral!). Kohvi valmistamisel kohvipurusahtli kaudu pöörake tähelepanu sellele, et te ei kasutaks liiga peeneks jahvatatud kohvipuru.

Mu NIVONA SPUMATORE kasutamisel läheb piim ainult soojaks ega lähe enam vahtu. Kuidas saan seda parandada?
Puhastage SPUMATORE vahustusabi põhjalikult (lahtivõetud olekus), järgides seejuures kasutusjuhendis antud vastavaid suuniseid. Oluline on siinjuures külgejäänud piimajääkide eemaldamine – eriti SPUMATORE ülemisest imiventiilist. Puhastage seda regulaarselt ja kasutage sealjuures külma vett (et vältida piimavalkude külgekleepumist).

Mis materjalist on valmistatud NIVONA masinate kohviveski?
Veski on karastatud terasest kvaliteetne koonusveski.

Kas see on normaalne, et pärast igat kohvi väljastamist jookseb veidi vett jääkvee alusele ja et tilgakandikul on vesi?
Jah, see on normaalne. Pärast kohvi väljastamist juhitakse kohvipuru jääkvesi ja kohvi väljastamisel tekkiva ülerõhu tõttu seadme sisemusest vesi tilgakandikule.

Kas täisautomaatset espressomasinat peab puhastama ja sellest katlakivi eemaldama?
Jah, sest ainult korralikult puhastatud ja ilma katlakivita espressomasin tagab parima kohvinaudingu. Järgige palun juhiseid oma täisautomaatse masina ekraanil ja oma masina kasutusjuhendis.

Milline katlakivi puhastusvahend sobib täisautomaatse kohvimasina puhastamiseks?
Kasutage Premium katlakivi eemaldusvedelikku või tavamüügis täisautomaatsete kohvimasinate jaoks mõeldud võimalikult vedelal kujul katlakivi eemaldusvahendit. Ärge kasutage katlakivi eemaldamiseks sidrunhapet, äädikat või sipelghapet, sest need kahjustavad seadme sees olevaid rõngastihendeid.

Kuidas ma saan kohvi kangust reguleerida?
Esmalt saate valmistamisel valida nupuvajutusega maheda, normaalse kangusega või kange kohvi (seejuures korrigeeritakse jahvatatavat kogust, 7 kuni 11 g kohvi ühe tassi kohta). Jahvatusaste peaks olema seatud keskmiseks. Seejärel tuleks proovida espressot või kohvi. Kui espresso on teie jaoks liiga kange või liiga lahja, peaksite vastavalt sellele jahvatatavat kogust muutma (näiteks liiga kange korral valige normaalne või mahe, või lahja korral valige rohkem kohvipuru ja normaalne või kange). Pärast selle seadistuse tegemist saab reguleerida jahvatusastet (märkus: reguleerige jahvatusastet ainult töötava veski korral). Intensiivsema maitse saamiseks, nagu nt espresso puhul peaksite nüüd jahvatusastet aeglaselt vähendama, mahedama kohvi saamiseks aga jämedamaks seadma – kuni olete leidnud enda maitse järgi optimaalse tulemuse.

Kas ma võin oma NIVONA veemahuti täita ka mineraalveega ja nii katlakivi tekkimist vältida?
Ei, seda me ei soovita – sest ka mineraalveed sisaldavad mineraale, kaltsiumit ja magneesiumit, mis võivad katlakivi tekitada. Soovitame kasutada puhast kraanivett, samuti regulaarset katlakivi eemaldamist ja vajaduse korral CLARIS veefiltri kasutamist.

Hoolimata äsja tühjendatud tilgakandikust ja jäägisahtlist näitab mu täisautomaatne kohvimasin ikka näitu „Tühjenda sahtel“. Milles asi?
Tilgakandiku tagaosas on 2 metallkontakti – nende vaheline ruum peab olema tingimata puhas ja kuiv. Vaadake ka üle, kas seadme korpuses olevad vastukontaktid on kuivad ja jääkidest puhtad.
coffee
OTSIN NIVONA
EDASIMÜÜJAT